杰出校友
Year | Name | Education Record |
---|---|---|
2023 | Tom Vivian | ’82 & 2003年石油工程学士.S., 1982, PEM, 2003 |
Dr. Robin Bullock | [91]环境工程学报,B.S., 1984, M.S. 1991 | |
Josh Vincent | [1997]环境工程,B.S., 1997 | |
2022 | Elizabeth Erickson | 88年地球物理工程学士,95年地球科学/水文工程硕士 |
Mike McGivern | BS ' 89职业安全 & Health | |
Dan Manson | BS ' 92环境工程 | |
Kristen Manson | BS ' 92工程科学 | |
2021 | James Fraser | B PT 1971, M PT 1975 |
James Tangaro | B EN 1988 | |
Ken Tholstrom | B PT 1968 | |
2019 | Skye Callantine | B PT 1998 |
John (Jack) McCarthy | B PT 1973 | |
Robert Morris | B GP 1984 | |
2018 | Brad Archibald | B En 1987 |
Katherine Arnold | B . mp, cs, ma 1987, m . mpem 2003 | |
Ron Layton | B ES 1989 | |
Keith MacPhail | B PT 1984 | |
Joe Micheletti | B MP 1987 | |
2017 | George Burns | B MN 1983 |
Dennis Chorney | B PT 1980 | |
Jeff Stibbard | B MN 1987 | |
2016 | Jeff Chaffee | B EN 1977 |
Tom Richmond | B PT 1971 | |
2015 | Larry Hoffman | B MN 1969 |
Mike Johnson | B BA 1990 | |
Hugo Pulju | B GL 1958, M GL 1964 | |
2014 | Glenn Eurick | B EN 1977 |
Patrick O'Brien | B PT 1973 | |
Bruce Williams | B PT 1971 | |
2013 | Wade Bristol | B MN 1981 |
Tom Hohn | B Pet 1974 | |
2012 | Ed Simonich | B Pet 1965 |
Greg Roset | B Met 1981, M Met 1982 | |
Dennis Zander | B Pet 1991 | |
2011 | David Beard | B Pet 1970 |
Ron Verbeck | B ES 1970 | |
William Love | B MN 1946 | |
2010 | Terry Holzwarth | B PT 1983 |
Mark Johnson | B MN 1981 | |
Tracy Miller | B MN 1986 | |
2009 | Eric Olsen | B PT 1974 |
Martin Carlson | 1984年,1986年 | |
2008 | Greg Leclaire | 工程1978,工程硕士1981 |
Ted Williams | B ES 1986 | |
Ryan Lance | B PT 1984 | |
Fred Searle | B EN 1980, M ES 1981 | |
2007 | Dennis V Egan | B ES 1985 |
John G Evans | B PE 1965 | |
Thomas M Brady | B GP 1972 | |
2006 | William W. Daily | B PT 1969 |
Marvin A. Lanphere | B GL 1955 | |
John G. Mansanti | B CH 1977, M MD 1978 | |
2005 | Robert D. Macdonald | B GL 1956 |
Melvin G. Brekhus | B ES 1972 | |
Dale C. Barnum | B GL 1956 | |
2004 | Robert D. Bentley | B ES 1974 |
Gordon R. Parker | 1958年,1959年,1977年 | |
Jerry R. Schuyler | B PT 1977 | |
2003 | Steven L. Baumann | B MN 1981 |
Donald K. Roberts | B GL 1960, M PT 1962 | |
Robert M. Shogren | B MT 1964, M MT 1966 | |
Paul Valasek | B GP 1984 | |
Carol L. Vega | 1983年,1986年,1988年 | |
2002 | Frank W. Bowdish | B MT 1939, P MD 1955 |
Gary A. Kolstad | B PT 1985 | |
Terence P. McNulty | M MT 1963 | |
Carlos H. Plenge | M MD 1941 | |
2001 | Creighton J. Barry | B PT 1972 |
Thomas A. Dale | ||
John P. Hager | B MT 1958 | |
Christopher J. Murphy | B MN 1980 | |
2000 | Douglas W. Fuerstenau | M MD 1950, P MD 1968 |
Robert E. Iversen | B PT 1980 | |
G. W. Thompson | B MN 1967, P EM 1982 | |
1999 | Frank F. Aplan | M MD 1950, P MD 1968 |
Silvio M. Fopp | B MN 1941 | |
1998 | James J. Benner | B PT 1971 |
Robert E. Morris | B MT 1955 | |
Calvin L. Stevenson | B MT 1954, M MT 1960 | |
1997 | Thomas R. Bandy | B PT 1976 |
Terry E. Erskine | B MD 1971 | |
Robert P. Toshoff | B GL 1959 | |
1996 | Frank L. Bazzanella | B MD 1966 |
Michael J. O'Leary | A AS 1981 | |
Melvin E. Poad | B GL 1962 | |
Edward F. Shumaker | B PT 1964 | |
1995 | James K. Archibald | B MN 1971 |
Gary E. Carlson | B PT 1968, M PT 1971 | |
James H. Clement | B gl 1950, m gl 1951 | |
Daniel J. Kunz | B ES 1977 | |
1994 | Steven W. Banning | B MD 1974 |
Larry E. Brumit | B PT 1974 | |
Michael L. Clark | B MN 1973 | |
Charles O. Gale | B MT 1964, M MT 1966 | |
Robert J. Ramsey | B MT 1968, M MD 1969 | |
1993 | Arthur H. Ditto | B MN 1964 |
Thomas W. Dyk | B PT 1976 | |
Fredrick J. Hoffman | B GP 1970 | |
LeRoy E. Wilkes | B MN 1966 | |
1992 | Theodore H. Eyde | B GL 1956, M GL 1957 |
Robert N. Hickman | B GL 1957 | |
David B. Rovig | B MN 1964 | |
1991 | Wayne D. Lenton | B MT 1964 |
William F. Madison | B PT 1965 | |
Allen S. Winters | B MN 1962, M GL 1965 | |
1990 | William R. Halvorson | B PT 1964 |
Lee W. Saperstein | B MN 1964 | |
1989 | Richard T. Dale | B MN 1971, M MN 1976 |
John J. Ellis | B MT 1964 | |
Joseph M. Keane | B MT 1962, M MD 1966 | |
Julie B. Norman | B OS 1978, A AS 1974 | |
1988 | Daniel T. Berube | M ES 1971 |
Frank A. Crowley | B GL 1954, M GL 1958 | |
G. B. Huber | B MN 1956 | |
1987 | John F. Gardner | B GL 1961 |
1989 | Robert R. Beebe | B MT 1953, M MT 1954 |
John A. Downing | B GL 1948 | |
Eugene W. Price | B GL 1952 |